1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak dna jamy ustnej
Iwona M

Odpowiedzi: 76
Wyświetleń: 26014

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-02-23, 22:19   Temat: Rak dna jamy ustnej
Wydaje mi się, że powtórna radioterapia nie jest możliwa, gdyż przekroczona zostanie dawka promieniowania jonizującego. Na razie nie ma co "gdybać" tylko mieć pozytywny obraz przyszłości.
Mój mąż zawsze jest optymistą , mimo różnych przeciwności nadal ma wolę walki i nigdy się nie poddaje. Półtora roku po zakończeniu leczenia onkologicznego miał koszmarny wypadek samochodowy, trzy tygodnie spędził nieprztomny na OIOM-ie pod respiratorem i ponad miesiąc na ortopedii. Pomimo tego wszystkiego rewelacyjnie szybko wrócił do dobrej formy.
  Temat: Rak dna jamy ustnej
Iwona M

Odpowiedzi: 76
Wyświetleń: 26014

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-02-22, 16:37   Temat: Rak dna jamy ustnej
Powrót do pracy jest sprawą indywidualną. Mój mąż ( 51 lat) przechodził leczenie raka nasady języka T4N2M0 na przełomie 2013 i 2014 r, miał radiochemioterapię ( 35 naświetlań), radioterapię zakończył w połowie marca 2014 r. Po szpitalu był strasznie wychudzony, ale jak tylko wrócił do domu to od razu jego stan się poprawił radykalnie, pomimo skutków radioterapii. Do pracy powrócił bardzo szybko, bo 40 dni po opuszczeniu szpitala, jak tylko trochę odzyskał parę kilogramów. Właściwie po wyjściu ze szpitala nie przyjmował żadnych leków przeciwbólowych, twierdził że po Tramalu który zalecił mu lekarz ból jest właściwie taki sam jak bez tego leku. Teraz po prawie trzech latach od zakończenia kuracji nadal czuje suchość w jamie ustnej, sztywność szyi i pod brodą, ale ogólnie jest bardzo dobrze. Co do ZUS-u to mój mąż nie chciał stawiać się na komisji, bo ma już prawo do emerytury wojskowej i musiał by zrezygnować z obecnej pracy, między innymi dlatego tak szybko wrócił do pracy i dobrze sobie radził.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group